فرمان صدایتان را به دست بگیرید

3+

 

View this post on Instagram

 

این تمرین می تونه کنترل صداتون رو خیلی بهتر کنه و اگر کسی لرزش صدا داره و علت آن ضعف عضلات تنفسی هست رو می‌تونه برطرف کنه (البته لرزش صدا دلایل دیگری هم داره)…⁦♥️⁩ #آموزش_تکنیک_آواز_محمدرضا #محمدرضاغلاموند #آوازکلاسیک #آواز_کلاسیک #آوازخواندن #خوانندگی #صدا #آموزش_موسیقی #تدریس_خوانندگی #opera #اپرا #آموزش_خوانندگی #آموزش #آموزش_آواز #avaz ️⁩#music #singing #classicalmusic #classic_music #mohammadreza_gholamvand #آواز #محمدرضا_غلاموند #موسیقی #خواننده #خواننده_کلاسیک #موسیقی

A post shared by محمدرضا غلام وند مربی صدا (@mohammadreza_gholamvand) on

صفحه اینستاگرام را دنبال کنید

ویدئو بالا از صفحه اینستاگرام محمد رضا غلام وند برایتان قرار داده شده، این صفحه را دنبال کنید تا از آموزش های روزانه بهره مند شوید.

نحوه تمرین تنفسی Ts

نحوه انجام این تمرین تنفسی به این صورت است که ابتدا بایستید، تا جایی که می توانید نفس بگیرید. حالا نوبت به بازدم می رسد. در هنگام بازدم با نوک زبان صدای Ts را ایجاد کنید و به آرامی تا جایی که می توانید نفس را تخلیه کنید. یادتان باشد نوک زبان را نباید به دندان های بالا فشار دهید. در واقع نباید بر سر راه خروج هوا سد ایجاد کنید. خیلی آرام زبان را پشت دندان های بالا قرار دهید و هرگز مانع خروج هوا با زبان و گلویتان نشوید. جایی که باید میزان خروج هوا را کنترل کند، ناحیه شکمی شماست.

فواید این تمرین

این تمرین ظرفیت ریه را افزایش می دهد. همچنین به دلیل اینکه بر افزایش زمان بازدم تمرکز دارد به شما این امکان را می دهد که در آواز خواندنتان جملات طولانی تری را بتوانید بخوانید. عضلات بازدم را تقویت می کند و بنابراین می تواند در بسیاری موارد لرزش صدای ناشی از ضعف تنفس را بر طرف کند. البته لرزش صدا دلایل دیگری هم دارد که باید بررسی شود.

نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.

 

 

3+

پرطرفدارترین ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *