تنفس صحیح در آواز

0

فراگیری تنفس صحیح نه تنها برای کسانی که به نوعی با صدا سر و کاردارند، بلکه برای تمام کسانی که به سلامتی جسمی و روحی خود علاقمند می‌باشند قابل اهمیت است. تنفس صحیح با سلامتی بدن نسبت مستقیم دارد. پرداختن و تمرکز بر تنفس و تلاش برای اصلاح کردن آن در مجموع، تاثیری شفادهنده و آرامش‌بخش بر جسم و روان دارد. نه تنها سرچشمۀ بسیاری از بیماری‌ها را بایستی در تنفس اشتباه، سطحی و ناکافی جستجو کرد، بلکه بیشتر بیماری‌های جسمی و روحی نیز نشانه‌های خود را در درجۀ نخست با دگرگونی شیوۀ تنفس نمایان می‌سازند.
و همینطور تنفس صحیح در آواز نیز پایه خوانندگی است، اگر بخواهیم صدایی داشته باشیم که وسعت، قدرت و لطافت داشته باشد و در عین حال کنترل آن نیز در دست خودمان باشد باید مقوله ی تنفس را جدی بگیریم.
کسانی که در خانه شروع به خواندن میکنند، معمولا به تنفس اهمیت نمی دهند و حتی در برخی کلاس های آموزشی به این مقوله توجه چندانی نمی‌شود، در حالی که تنفس مبنای کار آواز خواندن است و اهمیت ویژه ای دارد ، بدون تنفس صحیح، آواز خواندن مانند زمانی می‌ماند که شما خانه ای بسازید بدون پایه ، که مسلما در اواسط کار فرو خواهد ریخت.
در این دسته از مقالات سعی داریم نحوه صحیح تنفس در آواز را به شما عزیزان توضیح دهیم تا صدای زیبای خودتان را بر پایه های محکم و استواری بنا کنید و از صدای تان لذت ببرید.

0

پرطرفدارترین ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیک کنید و بهترین پکیج آموزشی آواز با پشتیبانی فوق العاده را دانلود کنید.