تمرینات تنفسی خوانندگی

5+

عضلات تنفسی نقش بسیار مهمی را در آواز خواندن ایفا می کنند. شما نیز برای اینکه بتوانید از وجود این عضلات بهره ببرید، ابتدا باید آنها را تمرین دهید تا به کار بیافتند و قوی تر شوند تا بتوانند در هنگام آواز خواندن نقششان را به درستی ایفا کنند. برای دستیابی به این هدف سه تمرین تنفسی برای شما طراحی کر ده ایم که با انجام دادن آنها می توانید، این عضلات را تقویت کنید.

پایه تمام تمرینات تنفسی:

ابتدا ویدئو زیر را که پایه تمامی تمرینات تنفسی است را تماشا کنید. در حقیقت پایه به این معنا که شما باید در تمام تمرینات تنفسی این اصلی که در ویدئو گفته می شود را در بازدم تان اجرا کنید.

 

View this post on Instagram

 

این تمرین رو روزی ۵ تا ۱۰ بار انجام بده ، تا کاملا درک بکنی که هنگام انجام تمرینات تنفسی چه اتفاقی باید در عضلات شکمی و قفسه سینه بیافته ، تمرینات تنفسی رو که انجام میدی این حالت رو هنگام تمرینات تنفس، به عمد در عضلات شکمی ایجاد کن، اما موقع خوندن به صورت غیر ارادی اتفاق میافته، تو فقط بهش فکر کن ، تاکید می کنم ، غیر ارادی در خوندنت اتفاق میافته…⁦❤️⁩ #آموزش_تکنیک_آواز_محمدرضا #محمدرضاغلاموند #آواز #آواز_پاپ #آوازخواندن #خوانندگی #صدا #آموزش_موسیقی #تدریس_خوانندگی #پاپ #موسیقی_پاپ #آموزش_خوانندگی #آموزش #آموزش_آواز #avaz ️⁩#music #singing #آموزش_خوانندگی #popmusic #mohammadreza_gholamvand #آواز #محمدرضا_غلاموند #موسیقی #خواننده #پاپ_موزیک #آواز_سنتی

A post shared by محمدرضا غلام وند مربی صدا (@mohammadreza.gholamvand) on

تمرین تنفسی شماره یک:

حتما در ابتدا با این تمرین شروع کنید، بایستید و یک دست خود را روی شکم و یک دست را روی قفسه سینه بگذارید. دقت کنید که وقتی عمل دم را انجام می دهید، شکمتان جلو بیاید در حالی که قفسه سینه و شانه  هایتان ثابت است. در حدود دو دقیقه ایستاده این کار را انجام دهید. دقت داشته باشید که در این تمرین فقط میخواهیم یاد بگیریم که تنفس دیافراگمی انجام دهیم. بنابراین اگر سختتان است، استراحت کنید و در ساعات مختلف روز انجام دهید تا بتوانید به این مهم دست یابید. اگر نمی توانید حجم زیادی از هوا را داخل ریه های خود بکشید، خیلی آرام و کم نفس بگیرید. در بعضی افراد ممکن است دردی در زیر قفسه سینه احساس شود. اصلا نترسید. کمی استراحت کنید و دوباره انجام دهید.

تمرینات تنفسی خوانندگی
تمرین تنفسی شماره ۲

به پشت روی زمین درازبکشید. پاها را مطابق شکل از زانو خم کنید. تا جایی زانو ها را خم کنید که گودی کمر به زمین بچسبد. در همین حالت سعی کنید آرام آرام تا جایی که می توانید شکم را پر کنید. قفسه سینه در سر جای خود ثابت بماند و فقط شکم بوسیله نفس گرفتن بالا بیاید. پنج ثانیه شکم را در همان حالت نگه دارید و بعد به آرامی هوا را خالی کنید. نکاتی که باید مورد توجه باشد این است که در تمام طول تمرین به خود ریلکس بودن را یادآوری کنید. هنگام دم گرفتن کمر خود را نباید از روی زمین بلند کنید! در مراحل پیشرفته تر می توانید وزنه یا کتابی را روی شکم تان قرار دهید و همین تمرین را انجام دهید.

تمرین تنفسی شماره ۳:

در این تمرین می خواهیم عضلات پشت کمر و قسمت پشتی دیافراگم را درگیر کنیم. این تمرین نسبت به تمرینات قبلی فشار بیشتری به عضلات می آورد. باید دقت داشته باشید که معده تان پُر نباشد، زیرا ممکن است که فشار وارده برای معده ضرر داشته باشد. حالتی مانند شکل زیر بگیرید. در این حالت توجه داشته باشید که گردن و تمام اعضای بدن ریلکس باشند. عضلات شکم را سعی کنید به بیرون رها کنید و در حالت ریلکس قرار دهید.

حال تلاش کنید تا قسمت پشتی پهلو ها و کمر را از هوا پر کنید. تا جایی که می توانید پهلو ها و کمر را از هوا پر کنید. وقتی کاملا ریه ها یتان از هوا پر شد. بعد از چند ثانیه بازدم را آرام آرام انجام دهید. سعی کنید تا آخرین ذره های هوا را خالی کنید. پشت سر هم چند دقیقه این کار را تکرار کنید. حالا بایستید و نتیجه را ببینید که چقدر راحت تر و بهتر تمرین شماره یک را انجام می دهید.

سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5+

پرطرفدارترین ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیک کنید و بهترین پکیج آموزشی آواز با پشتیبانی فوق العاده را دانلود کنید.