نگهداری از معده در آموزش آواز و خوانندگی

1+

آواز در میان تمامی هنرها بیشترین ارتباط را با سلامت بدن و تغذیه دارد ، علاوه بر اینکه غذاهایی که میل می‌کنید میتوانند برای حنجره مفید و یا مضر باشند، سلامت  معده هم برای حنجره بسیار اهمیت دارد.

به برگشت اسید معده به مری رفلاکس معده می گویند.  این اسید در مواقعی آنقدر بالا می آید که به حنجره می رسد و طبیعتاً اسید تارهای صوتی و گلو را خشک می‌کند .

آموزش آواز و خوانندگی

رفلاکس معده معمولا برای اکثر افراد در مواقع خواب رخ میدهد ، یا در مواقعی که معده را بیش ازحد پر کنند و یا مایعات و جامدات را به مقدار زیاد به همراه هم مصرف کنند ،منظور از مصرف مایعات و جامدات با هم این است که، به عنوان مثال به همراه غذا، آب یا نوشابه و یا… بخورند.

برای جلوگیری از رفلاکس معده چند راه پیشنهاد میکنیم . اول اینکه غذایتان را دو ساعت قبل از خواب  و نوشیدنی را تا نیم ساعت قبل از خواب میل کنید. دوم اینکه مایعات و جامدات را به همراه هم مصرف نکنید، اگر روزی از خواب بیدار شدید متوجه شدید که رفلاکس معده داشته اید حتما آب بسیار زیاد بنوشید، تا رطوبت مورد نیاز حنجره تأمین شود.

در موارد بسیار شدید رفلاکس معده ، هنرجویان باید به پزشک مراجعه کنند.

“با گلوی خشک هرگز آواز نخوانید”

 

View this post on Instagram

 

شناخت رفلاکس معده و شرایطی که شما در اون نباید آواز بخونید خیلی مهم و حیاتی هست و ضامن سلامتی تارهای صوتی تون البته همیشه خلط زیاد علتش رفلاکس معده نیست و عوامل دیگری هم هست که باید بررسی بشن…⁦❤️⁩ #آموزش_تکنیک_آواز_محمدرضا #محمدرضاغلاموند #آواز #آواز_پاپ #آوازخواندن #خوانندگی #صدا #آموزش_موسیقی #تدریس_خوانندگی #پاپ #موسیقی_پاپ #آموزش_خوانندگی #آموزش #آموزش_آواز #avaz ️⁩#music #singing #آموزش_خوانندگی #popmusic #mohammadreza_gholamvand #آواز #محمدرضا_غلاموند #موسیقی #خواننده #پاپ_موزیک #آواز_سنتی

A post shared by محمدرضا غلام وند مربی صدا (@mohammadreza.gholamvand) on

نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.

1+

پرطرفدارترین ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیک کنید و بهترین پکیج آموزشی آواز با پشتیبانی فوق العاده را دانلود کنید.