آواز پاپ

1+

معنای واژه پاپ

موسیقی پاپ به معنای موسیقی مردمی و عامّه پسند است و قوانین خاص خود را دارد. این سبک بیشتر تحت تاثیر سبک های بلوز و کانتری بوجود آمده است. عموما هدفی تجاری دارد و معمولا با آواز همراه است. موسیقی پاپ ریشه در ترانه های شاد و غمگینی که سیاهپوستان آمریکا به دلایل مختلف می خواندند دارد. بنابراین شروع این نوع موسیقی به همراه آواز بوده است و می توان هنر آواز را یکی از فاکتور های تاثیر گذار در بوجود آمدن این سبک دانست. بنابراین آواز پاپ چیزی جدا از موسیقی پاپ نیست.

خواننده توانمند پاپ، مایکل جکسون

اهداف موسیقی پاپ

موسیقی پاپ معمولا با هدف های تجاری عرضه می شود، و به همین دلیل تولید کنندگان این سبک از موسیقی شمار زیادی از مردم را به سوی خود می کشاند. آواز یا موسیقی پاپ حدودا از سال ۱۹۵۰ در امریکا و انگلیس به وجود آمد.  به مرور و با گذشت زمان این سبک از موسیقی در سرتاسر دنیا رواج پیدا کرد و همراه فرهنگ مردم هر سرزمین شد. آواز پاپ در ایران با اشعار ایرانی ، خوانندگان ایرانی و به همراهی نوازندگان ایرانی، شکلی جدید به خود گرفت که در حال حاضر می توان گفت تفاوت چشمگیری با آواز و موسیقی پاپ مبدا دارد.

خوانندگان پاپ ایرانی

بسیاری از آوازهای پاپ با هدف های تجاری  به وجود می آیند. بنابراین می توان گفت که سلیقه مردم هر جامعه و فرهنگ حاکم بر آن جامعه، موسیقی پاپ آن کشور را می سازد. البته در جهان امروز نمی توان از تاثیرگذاری فرهنگ جوامع بر روی یکدیگر غافل شد. به همین دلیل این طور به نظر می رسد که امروزه، موسیقی پاپ هر کشور ترکیب فرهنگ آن کشور با شالوده ای از فرهنگ های تاثیر گذار است.

شادمهر عقیلی

قدرت نفوذ سبک پاپ

از طرفی دیگر آواز پاپ ابزاری قدرتمند است که می توان با استفاده از آن در اذهان مردم زیادی تاثیر گذاشت و به یادماندنی شد. برای مثال از آنجاییکه در دنیای مدرن و پر مشغله ی امروز مردم فرصت زیادی برای کتاب خوانی و شعرخوانی ندارند، می توان از اشعار شعرای فاخر در آواز پاپ استفاده کرد.

این موسیقی به قدری در بین مردم محبوبیت دارد که بر روی موسیقی اصیل هر فرهنگی می تواند تاثیر بگذارد. تاثیری که برای برخی اهالی موسیقی ناخوشایند است و برای برخی دیگر پیشرفت در موسیقی به حساب می آید. برای مثال برخی کار ها که امروزه در موسیقی سنتی خودمان میشنویم، تاثیر موسیقی پاپ و حتی موسیقی کلاسیک غرب را در این آثار به راحتی می توان تشخیص داد.

آیا موسیقی پاپ کار ساده ایست؟

شاید در نگاه اول، از دید عموم آواز پاپ کار ساده ای به نظر بیاید، اما این طور نیست، برای اینکه در بازار رقابتی امروز بتوانید جای خود را داشته باشید باید خاص باشید و منحصر به فرد، بنابراین تقلید از دیگران دیگر مانند گذشته راهگشا نخواهد بود. صدای هر شخص منحصر به فرد و یکتاست. شما اگر صدای خودتان را داشته باشید، ابزاری در دست دارید که هیچ فرد دیگری به جز شما ندارد و این شما را متمایز خواهد کرد. یادگیری تکنیک های صداسازی بسیار کمک می کند تا شما بتوانید راه درست را در خواندن آواز طی کنید و همینطور منحصر به فرد باشید.

پیشنهاد ما: شرکت در کلاس های صداسازی

1+

پرطرفدارترین ها

2 Comments

 1. 1+

  خیلیییییییی عالی
  کامل و مفید
  با سپاس از سایت شما……..

  1+

  1. 1+

   شما لطف دارید، امیدوارم که بتونیم گامی در راستای پیشرفت شما دوستان برداریم.

   1+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *