برنامه پیاده رو آواز در قزوین (ویژه بانوان)

6+
آموزش اواز بانوان در قزوین
پرنیان خدابنده در جمع همراهان پیاده رو آواز

پیاده رو آواز چیست ؟

پیاده رو آواز برنامه خوانندگی در جمع ویژه بانوان عزیز شهر قزوین می باشد. بانوان گرامی در ساعت مقرر در آموزشگاه فراهنگ قزوین دور هم جمع می شوند و ابتدا پیاده روی کوتاهی انجام می دهند و بعد از آن هر کس ترانه ای می خواند و مورد تشویق دیگران قرار می گیرد. مثل اینکه شما هر هفته در حال کنسرت دادن در جمعی کوچک از بانوان باشید. بخش بزرگی از خوانندگی اجرا کردن است. شما هر چقدر هم زیبا بخوانید اما نتوانید این هنر را با دیگران به اشتراک بگذارید، هنرمندی گمنام باقی خواهید ماند.

حضور برای عموم رایگان است

حضور در این برنامه برای تمامی بانوان عزیز رایگان می باشد و برای شرکت در این برنامه نیازی به پرداخت هزینه نیست. در برنامه پیاده رو آواز تمام بانوانی که شرکت می کنند یا خواننده هستند و یا عاشق آواز خواندن و یادگیری این هنر بی نظیر هستند. علاوه بر این که استاد پرنیان خدابنده نکاتی را یادآوری می کند و شما می توانید از آن استفاده کنید، در جمعی می خوانید که همگی صاحب نظر هستند و با نظراتشان حتما به پیشرفت شما کمک خواهند کرد. علاوه بر آن دوستانی پیدا خواهید کرد که با شما هم رشته و هم علاقه هستند، و این مطمئنا شما را در مسیر پیشرفت قرار خواهد داد.

علت تشکیل برنامه پیاده رو آواز

همانطور که می دانید بانوان در کشور ما محدودیت های بسیاری دارند. علاوه بر این محدودیت های قانونی که دائما فشاری است بر روح و روان خانم های کشورمان محدودیت هایی نیز در عرف جامعه مان داریم. این محدودیت ها  باعث شده است که خیلی از خانم ها، علیرغم میل باطنی شان، به آواز خواندن فکر نکنند. بسیاری از خانم ها نیز به علت پشتیبانی نشدن از طرف خانواده و چندین علت دیگر، با این که عاشق این هنر هستند، یا خجالت می کشند یا جسارت نشان دادن صدا زیبایشان را ندارند. متاسفانه خانم ها از کودکی در معرض آسیب های فرهنگی بسیاری هم از سوی خانواده و هم از طرف جامعه بوده اند. از کودکی تا بحال تمام بانوان سرزمینم با این جملات زندگی کرده اند. بدنت را بپوشان، موهایت را بپوشان، دختر که بلند نمی خنده ، دختر که بلند صحبت نمی کنه، مگر دختر هم آواز می خونه؟؟؟؟؟!!!! بسیاری از خانم های ایرانی با این جملات بزرگ شده اند. تمام این جملات جامعه  بانوان ایران را روز به روز خانه نشین تر کرده است. این محفل می تواند نقطه شروعی برای تحول فکری خودتان باشد و در ابعاد بزرگتر کمک به بهبود افکار عمومی راجع به خواندن خانم ها و حضور خانم ها در اجتماع باشد.

شما در پیاده رو آواز خودتان را محک می زنید

وقتی در منزل می خوانید و تنها هستید مطمئنا اشتباه کردن برایتان اهمیتی نخواهد داشت. هر طور که دلتان می خواهد می خوانید. هر جا که دلتان می خواهد می ایستید و از دوباره شروع می کنید. هر وقت که شعر یادتان برود برایتان اهمیتی ندارد. خب مسلما اینطور تمرین کردن شما را به جایی نخواهد رساند. اگر از آن دسته افرادی باشید که دائما در منزل در تنهایی خودتان در حال خواندن هستید حتما بار ها متوجه این موضوع شدید که با این که بار ها در خانه آهنگی را خوانده اید باز هم وقتی جمعی از شما تقاضای خواندن می کند هول می شوید و استرس تمام وجودتان را می گیرد . چنان می شود که حتی گاهی اوقات از خواندن جلوی آن جمع مورد نظر پشیمان می شوید.

حال با تلاش خانم خدابنده شما بانوان عزیز جمعی دارید که هر هفته در آن اجرا می کنید و خودتان را محک می زنید. از آن جمع بازخورد می گیرید و متوجه می شوید که آنها از کدام آهنگی که شما خواندید استقبال بیشتری کردند و اینطور نقاط قوت خودتان را متوجه خواهید شد و روز به روز در مسیر پیشرفت تجربه کاری تان و تجربه اجرایتان فوق العاده بالا می رود. همینطور وقتی دوستانتان می خوانند شما متوجه می شوید که در بین این جمع در چه سطحی قرار دارید و یا اشکالات صدای خودتان را با گوش دادن به صدای دیگران متوجه می شوید.

توصیه اساتید

اساتید آواز معمولا تاکید بر این دارند که بهتر است که تمرین آواز خواندن در جمع باشد. یک دلیل آن این است که وقتی شما تنها هستید هیجان و اشتیاق کمتری نسبت به خواندن دارید، حال آنکه وقتی در جمعی هستید و از شما تقاضا می شود که بخوانید . ضربان قلب تان شروع به بیشتر شدن می کند و این قضیه بسیار در آواز به شما کمک خواهد کرد . شما یاد می گیرید هیجانات خودتان را در هنگام خواندن کنترل کنید و از این هیجانات برای زیباتر شدن آوازتان کمک می گیرید.

دومین دلیل این که اساتید می گویند در جمع بخوانید این است که وقتی شما تنها هستید برای خودتان می خوانید در حقیقت به صدای خودتان گوش می دهید و این باعث می شود شما به طور ناخوداگاه صدایتان را نگه دارید و آن را حبس کنید. اما وقتی شما برای جمعی می خوانید سعی ذهن شما بر این است که صدا را به سمت جمعیت بفرستد و این خروج صدا به سمت جمعیت بسیار به پیدا شدن راه صدای شما و جای درست صدا می تواند کمک کند.

به همین دلیل اکثر اساتید بزرگ آواز اصرار بر این دارند که در جمع تمرین آواز کنید و یا حداقل در جمع بخوانید تا پیشرفت شما سریع تر باشد.

در هر سطحی که هستید به پیاده رو آواز بپیوندبد

شاید با خواندن این مقاله در ذهن تان به خودتان این را بگویید: من که چیزی بلد نیستم ابتدا باید یاد بگیرم و بعد شروع به خواندن کنم . بنده با تجربه چندین سال آواز خواندن به شما می گویم که این درست نیست که خودتان را سطح بندی کنید شما در هر سطحی که هستید صدای منحصر به فرد خودتان را دارید. بنابراین مقایسه در آواز خواندن بی معناست . شاید دو نوازنده ویولن را بتوان مقایسه کرد اما دو خواننده را به هیچ عنوان نمی توان مقایسه کرد . فقط می توان از لحاظ تکنیکی آنها را بررسی کرد . بنابراین در هر سطحی که هستید حضور داشته باشید و مطمئن باشید که پیشرفت خواهید کرد. حتی شاید فقط علاقه داشته باشید و تا به حال هم نخوانده باشید حتما در این جمع حضور پیدا کنید تا راهتان به سمت اهداف تان باز شود.

گوشه ای از این برنامه را در ویدئو زیر تماشا کنید

اهداف برنامه

هر برنامه ای مسلما باید اهدافی را دنبال کند. برنامه پیاده رو آواز با اهداف مختلفی در زمینه آواز شروع به فعالیت کرده است.

  1. فراهم کردن فضایی برای خانم هایی که به خواندن علاقه دارند
  2. شکستن تابو های اجتماعی در آواز بانوان
  3. افزایش اعتماد به نفس خانم ها در نشان دادن استعداد هایشان
  4. آشنا شدن خانم های علاقه مند به آواز با همدیگر
  5. بالا رفتن تجربه اجرا
  6. کنترل استرس و استفاده از آن در جهت پیشرفت
  7. اضافه شدن نوازندگان خانم و آماده شدن برای اجرای صحنه ای برای بانوان

روز و ساعت تشکیل برنامه و آدرس

روز برگزاری برنامه پیاده روی آواز پنجشنبه ها ساعت ۱۷:۰۰ در آموزشگاه فراهنگ می باشد. این برنامه نیازی به هماهنگ کردن برای حضور ندارد اما برای اینکه شما عزیزان قبل از حضور به گروه واتس آپ این برنامه ملحق شوید می توانید با شماره تلفن کاری پرنیان خدابنده ۰۹۰۱۳۳۵۵۴۷۰ تماس بگیرید و یا از طریق اس ام اس یا از طریق واتس آپ در ارتباط باشید و حضور خودتان را در این برنامه اعلام کنید.

 

6+

پرطرفدارترین ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیک کنید و بهترین پکیج آموزشی آواز با پشتیبانی فوق العاده را دانلود کنید.