آموزش آنلاین آواز

2+

نحوه آموزش آنلاین آواز

آموزش آنلاین آواز سایت کانتابلا به صورت ارتباط مستقیم با اساتید آواز است. به هیچ عنوان ما به فرستادن ویدئو های آموزشی بسنده نخواهیم کرد. هنرجو و استاد یک ساعت با یکدیگر در ارتباط خواهند بود. هنرجو دائما در طول کلاس زیر نظر استاد خواهد بود و انواع تکنیک ها را اجرا خواهد کرد و از درستی انجام شان مطمئن خواهد شد. پیشینه هنرجو مورد بررسی قرار خواهد گرفت و تمام نکاتی که اشتباه بوده اند گوشزد خواهد شد و قسمت هایی از صدا که زیبا هستند تقویت خواهد شد.

 • امکان داشتن استاد آقا و یا خانم

کانتابلا برای این کار دو استاد در نظر گرفته است. استاد محمد رضا غلام وند و استاد پرنیان خدابنده. هنرجویان خانم این امکان را دارند که استاد پرنیان خدابنده در ارتباط باشند و کلاس های آوازشان را شروع کنند.

 • کلاس ها یک ساعت است

کلاس های حضوری در آموزشگاه های موسیقی نیم ساعت می باشد. در حالی که کلاس های آموزش آنلاین کانتابلا یک ساعت می باشد. تمامی هنرجویانی که در آموزشگاه ها حضوری به بنده مراجعه می کنند به خوبی درک کرده اند که نیم ساعت تایم کافی برای آموزش موسیقی به خصوص آواز نیست. کلاس یک ساعت مطمئنا استاندارد است. اما در آموزشگاه ها به دلیل هزینه های بالا از این کار اجتناب می کنند.

 • پرداخت هزینه به صورت تک جلسه ای می باشد

در آموزشگاه های موسیقی شما ثبت نام های ماهانه و یا به صورت ترمی دارید و باید هزینه کلاس ها را به صورت یکجا پرداخت کنید که این برای بسیاری از افراد مقدور نیست. در کلاس های آنلاین آواز ما می توانید یک جلسه را پرداخت کنید و هر وقت به جلسه دیگری نیاز داشتید. به ثبت نام برای جلسه بعدی بپردازید. به این صورت شما دیگر نگران جا ماندن از کلاس هفته بعدتان نخواهید بود و غیبت کردن و هدر رفتن هزینه ای که پرداخت کرده اید بی معنی است.

 • شرایط کلاس ها

 1. کلاس های یک ساعت می باشد.
 2. شرکت در کلاس ها برای تمامی گروه های سنی آزاد است.
 3. هزینه هر جلسه کلاس ۳۰٫۰۰۰ تومان است.
 4. امکان آموزش آواز به تمامی سبک ها (پاپ، سنتی، کلاسیک) وجود دارد.
 5. کلاس ها برای تمامی افراد از مبتدی تا پیشرفته می تواند مفید باشد.

ارتباط با اساتید کانتابلا

شما می توانید با اساتید مربوطه از طریق شماره تلفن های کاری:

۰۹۰۱۳۳۵۵۴۷۰ پرنیان خدابنده 

۰۹۳۶۱۰۶۳۱۶۳ محمد رضا غلام وند

تماس بگیرید و یا در واتس اپ ارتباط داشته باشید و کلاس های آنلاین را ابتدا پیگیری کنید و در مرحله بعد هزینه آن را پرداخت کنید.

فریب پکیج های آموزش آواز را نخورید

پکیج ها و ویدئو های اموزشی موجود در بازار همگی به هدف کسب درآمد یا شهرت ساخته می شوند. کمتر کسی پیدا می شود تا به این فکر کند که آیا این پکیجی که من ساختم و شخصی  در حال تماشای آن است آیا درست متوجه تکنیک ها می شود؟؟!! آیا درست اجرا می کند؟؟!! آیا پیشرفت می کند یا اینکه بالعکس سردرگم می شود؟؟!! مطمئنا به هیچکدام از این مسائل فکر نمی کند.

 • مشکلات صدا در آواز عمومی نیستند

همه ما زمانی که نوزاد بوده ایم تولید صدای درست را بلد بوده ایم. یک نوزاد ساعت ها با صدای بلند گریه می کند اما به هیچ عنوان صدایش نمی گیرد. بنابراین همه ما خواننده بوده ایم و فقط موانعی که بر سر راه ما برای تولید صدای درست ایجاد شده است را برداریم. بنابراین آواز خواندن یعنی: برطرف کردن موانع و مشکلات شما بر سر راه ایجاد صدای درست. این مشکلات و موانع عمومی نیستند. فقط یک نمونه کوچک را خدمتتان عرض می کنم. دو هنرجو به من مراجعه کردند و در حالی که دوست هم بودند یکی از آنها صدای بیش از حد بلند تولید می کرد و یکی دیگر صدای خیلی ضعیف. مسلما برای هر دوی این ها نمی توان یک نسخه پیچید. اولی باید صدایش کنترل شود. دومی باید صدایش تقویت شود.

 • صدای شما بازتاب دهنده سبک زندگی شماست

کسی که پکیج آموزش آواز را می سازد. شما را نمی شناسد. نمی داند چه ساعتی از خواب بیدار می شوید. نمی داند خجالتی هستید. نمی داند برون گرا هستید یا درون گرا. نمیداند چه غذا هایی مصرف میکنید. یادتان باشد صدای شما با سبک زندگی تان ارتباط مستقیم دارد. این وظیفه ی استاد آواز است که سبک زندگی شما را به مرور زمان اصلاح کند. پکیج ها یا ویدئو ها فقط یک ماهی به شما می دهند. اما ارتباط مستقیم با یک استاد آواز درست به شما ماهی گیری می آموزد.

در زیر نمونه صدا از هنرجویان آواز بشنوید

آموزش حضوری با یک استاد اشتباه، فاجعه است

در انتخاب استاد آواز باید بسیار دقت کنید. در دورانی که هنرجوی آواز بودم بسیاری از اساتید را دیده ام که یا از روی ندانستن و یا از روی هر قصد دیگری مطالب اشتباهی را به عنوان تکنیک به من آموزش میدادند. سال ها گذشت تا با پیدا کردن استادی بی نظیر توانستم متوجه شوم که چه کلاهبرداری هایی در این راه از من شده است. یک استاد خوب در هر زمینه ای هم باید علم و آگاهی و تسلط لازم به آن مطلب را داشته باشد و هم اینکه از نظر شخصیتی انسان والایی باشد. تا خالصانه تمام تجربیات چند ساله ی خود را در اختیار فرد دیگری بگذارد.

 • پاک کردن اشتباهات گذشته تلف شدن وقت شماست

آموزش حضوری مسلما بهتر از آموزش آنلاین است. اما در شرایطی که استاد مربوطه یکسان باشد. اگر در شهرتان به استاد آواز خوبی دسترسی ندارید. مسلما کار کردن با یک استاد اشتباه فقط و فقط اشتباهاتی را در صدای شما ایجاد می کند که بعد ها پاک کردن آن ها به مراتب سخت تر از یادگرفتن مطالب درست است. بسیاری از از هنرجویان که از پیش اساتید دیگر به بنده مرجعه می کنند. وقتی فهمیده بودند آن استاد برایشان اشتباه بوده که حنجره شان آسیب دیده بود و کارشان به دکتر حنجره کشیده بود.

 • راحت ترین کار: آرام اما درست پیش بروید

با آموزش های آنلاین شما می توانید هر دو هفته یک بار یا هر ماه یک جلسه داشته باشید. نکات کاربردی و مهم را فرا می گیرید و آرام آرام بدون اشتباه پیش می روید. به مراتب بهتر از این است که با کوله باری از مطالب اشتباه ذهن تان را شلوغ کنید. آواز خواندن یک پروسه دارد و شما صرفا با دانستن یک مطلب خواننده نخواهید شد. پس ذهن تان را شلوغ نکنید و درست و آرام پیش بروید.

تاثیر آموزش اشتباه روی صدای شما

تاثیر مخربی که اشتباه خواندن روی صدایتان می گذارد را هیچ چیز دیگری نمی تواند روی صدایتان بگذارد. شما با خواندن طوطی وار یک قطعه به صورت روزانه خواننده نخواهید شد. ۱۰ سال پیش زمانی که به کلاس آواز رفتم تا یاد بگیرم که چطور پیشرفت کنم. اشخاص زیادی به آن کلاس می آمدند که خیلی از آنها هنوز دوستان من هستند. من بعد از یک سال آن کلاس را رها کردم و بعد از آن چندین استاد دیگر هم دیدم و بالاخره استادی که می خواستم را پیدا کردم. اما شاید باورتان نشود صدای من متحول شد اما دوستان من هنوز به همان شکل و همان شیوه می خوانند و بهتر بگویم بدتر از قبل می خوانند.

به نظر ما این مقاله برای شما مفید است . مقاله “هفت نکته برای بهتر خواندن نت های بالا” را مطالعه کنید.

 • اسپاسم های عضلانی

اشتباه خواندن باعث می شود به تار های صوتی و همینطور عضلات حنجره و عضلات اطراف حنجره فشار بیاید. فشار وارد شده بر عضلات باعث انقباض عضلات حنجره و اطراف آن می شود. این اسپاسم ها به خودی خود برطرف نخواهند شد و در ابتدای کار مطمئنا حس نخواهید کرد . اما به مرور زمان این اسپاسم ها روی هم انباشته می شوند و روز به روز خواندن برایتان سخت تر می شود. تا جایی که در صحبت کردنتان نیز احساس انقباض خواهید کرد.

 • آسیب به تار های صوتی در دراز مدت

تار های صوتی نیز به عضلات حنجره چسبیده اند و مسلما اگر عضلات به درستی کار نکنند تار های صوتی نیز نمی توانند به راحتی ارتعاش داشته باشند و دچار مشکل می شوند . تمام این ها در دراز مدت خود را نشان می دهند. چه بهتر است که با دوری از این مشکلات از ابتدای کار استادی درست را بیابید.

چرا ارتباط مستقیم با استاد آواز ضرورت دارد

ارتباط مستقیم با استاد برای آموزش آواز ضرورت دارد. حتی اگر آنلاین باشد باید ارتباط در لحظه باشد. نه اینکه  آموزش با فرستادن فیلم و صدا . این نوع آموزش چیزی به جز کلاهبرداری نیست. صدای هر فرد روزانه در حال تغییر است و در همان لحظه باید بررسی شود. اینکه شما ماه ها یک تمرین تکراری را انجام دهید راه به جایی نخواهید برد. تمرین ها باید هر ماه یکبار متناسب با پیشرفت شما تغییر کند. این است که ارتباط مستقیم با استاد فوق العاده مهم است.

 • صدای شما یکتاست

صدای شما مانند اثر انگشتتان یکتاست. اگر با فردی که صدای شما را می شناسد تماس تلفنی برقرار کنید او از روی صدایتان شما را شناسایی می کند. پس صدای شما خاص شماست. و تنها شما هستید که در دنیا این صدا را دارید. بنابر این نمی توان یک نسخه کلی برای شما و افراد دیگر در زمینه آموزش آواز پیچید. هر کس باید صدایش به طور اختصاصی کشف شود و متناسب با نیاز هایش پرورش یابد.

 • درک درست تکنیک بسیار مهم است

در پکیج های آموزش آواز، به هیچ عنوان شما به شخصی دسترسی ندارید که مطمئن شوید آن تمرین را درست انجام می دهید یا خیر. در سالیانی که مشغول تدریس آواز هستم به مراتب دیده ام که بسیاری از هنرجویان تمرین ها را اشتباه انجام می دهند و من باید مدام بررسی شان کنم تا اینکه برایشان جا بیافتد و بتوانند به راحتی تکنیک ها را صحیح اجرا کنند. بنابراین با استاد در ارتباط نبودن، اشتباه محض است.

 کلیک کنید و مقاله “دیافراگم چیست” را بخوانید و با نحوه کارکرد دیافراگم و اهمیت آن در آواز خواندن آشنا شوید.

2+

پرطرفدارترین ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *