کانتابلا و اهداف

صدای شما بخشی از وجود شماست. هوایی که نفس می کشید در تن شما جاری می شود، رنگ و بوی افکار و احساسات شما را جذب می کند و وقتی شما به وسیله ی آن هوا صدایی تولید می کنید، مملو از افکار، احساسات و جوهر وجود شماست. چیزی این چنین نزدیک به انسان باید قوی، خالص، جذاب، مفرح و منعکس کننده شخصیت شما باشد. اما وقتی به صدای ضبط شده خود گوش می کنید، یا صدای خود را در یک آواز دسته جمعی به چالش می کشید، ممکن است مفاهیم مورد انتظار مانند قوی، گرم، آهنگین و نیرومند در ذهنتان خطور نکند.

 

افکار مردم راجع به صدای خودشان

واقعیت این است که من وقتی از بیشتر مردم می خواهم عقیده خود را درباره صدای صحبت کردنشان ابراز دارند به طور معمول قضاوت های تند و سختگیرانه ایی را ارائه می دهند: نازک، خشن، کلفت، ناصاف، ضعیف، تو دماغی یا صدایی که از ضربه زدن به حلبی در می آید. وقتی از صدای آواز خواندن صحبت به میان می آید، حتید قضاوت خود تند تر می شوند. جملاتی از این قبیل را می گویند: « آنچه مسلم است من پاواروتی نیستم.»، « صدایم خوب نیست.»، «من آواز نمی خوانم، نمی توانم بخوانم، لطفا سوال نکنید.»

ما در دام صدایی که معرف شخصیت ما نیست

عقیده ما این است که ما بیشتر در دام صدا هایی افتاده ایم که معرف شخصیت واقعی ما نیستند. ما فکر می کنیم کمرو هستیم، اما در حقیقت از بی توجهی کسانی که به ما گوش می دهند احساس حقارت می کنیم. در نظر ما، افکار ما با صدای شجریان، علیرضا افتخاری، محمد نوری و یا دیگر خوانندگان قابل بیان است. اما خیلی وقت ها آنچه که از دهان ما بیرون می آید، چیزی کاملا متفاوت با خواست ماست. شاید صدای شما خش دار و گرفته باشد. شاید صدایی قوی و رسا داشته باشید. شاید شما مانند یک کتابدار صدای آهسته ای داشته باشید. شما از اینکه صدایتان بار ها و به دفعات متعدد شور و هیجان، باور و احساس و اهداف مورد نظر شما را منتقل نمی کند دچار تعجب می شوید. اما وقتی که یاد بگیرید چگونه صدای خودتان را رها کنید و پرورش دهید و چگونه با آن رفتار کنید، از آنچه که اتفاق می افتد دچار حیرت خواهید شد.

صدای شما ابزاری جدید و نیرومند

دلمان می خواهد به شما نشان دهیم که چگونه به صدای واقعی خود، صدایی که مثل خودتان غنی، پرمایه، زیبا و مهیج است دست یابید. من 15 سال گذشته را در تلاش بوده ام تا به تکنیک هایی دست یابم که هر صدایی را غنی می کند. سرانجام با کمک های بی دریغ استاد بی نظیر آواز و اخلاق، مریم نظامی (خانم ورزنده) توانستم به این تکنیک ها که هر صدایی را بی انتها می کند دست یابم. این تکنیک ها هر صدایی را غنی می کند و به خوانندگان و سخنرانان کمک می کند که مشکلات و مسائل خود را، چه خاص و چه عام حل کنند. مسائلی که باعث شده بین آن ها و صدای واقعی شان که با آن متولد شدند فاصله بیافتد.

کانتابلا واهداف

نیازی نیست تا ابد کلاس آواز بروید

شاگردانم به خوبی دریافته اند که من در یک درس راه های رسیدن به صداهایی را در اختیارشان می گذارم که برایشان ناآشناست و قادر نبوده اند به آن برسند و یا از وجود آن بی خبر بوده اند. اما اکنون بسیاری از آنها قادرند خودشان با تمرین صدایشان را پیشرفت دهند و هرگاه به مشکلی حاد برخورد کردند، به من مراجعه می کنند.

تماس با اساتید کانتابلا

شما می توانید هر سوالی راجع به خوانندگی دارید از اساتید کانتابلا بپرسید. می توانید در واتس آپ با شماره تلفن های کاری:

 

09013355470 پرنیان خدابنده

09361063163 محمد رضا غلام وند 

 

در تماس باشید.